Zgrywanie filmów z kamer VIDEO

 

Jeżeli masz dużo filmów z wakacji, spotkań rodzinnych lub różnego rodzaju imprez nagranych kamerą VHS lub DV, ale nie masz czasu ich przegrać na płytę DVD lub pamięć flash, nie martw się - zrobimy to za ciebie.

W trakcie kopiowania możemy wykonać wysokiej jakości konwersję filmu do dowolnego formatu (DVD, MPEG-4, Adobe Flash, DivX itd) tak, abyś mógł oglądać swoje wspomnienia na komputerze lub odtwarzaczu DVD. Możemy też wykonać specjalną wersję filmu, który będziesz mógł opublikować w popularnych serwisach internetowych (Facebook, YouTube, Vimeo).

Zgrywamy filmy z nośników nagranych starszymi kamerami VIDEO w  formacie VHS oraz nowszymi kamerami cyfrowymi w formacie DV, a następnie konwertujemy je do wybranego formatu cyfrowego (DVD, MPEG-4, Adobe Flash, DivX itd), który umożliwia ich archiwizację oraz swobodne oglądanie na domowych odtwarzaczach DVD lub nowoczesnych telewizorach, smartfonach i komputerach.

 

Proponujemy ponadto, profesjonalną obróbkę cyfrową i montaż wybranych fragmentów filmów, które mogą być dodatkowo wzbogacone o efekty specjalne, okolicznościowe napisy i teksty informacyjne oraz  podkład muzyczny korespondujący z obrazem.

 

Na życzenie klienta, wykonujemy także zdjęcia z wybranych stop klatek filmu i zapisujemy je na odrębnym nośniku cyfrowym.

 

Ostateczną wersję filmu wypalamy na płytach DVD lub Blu Ray (zalecane dla materiałów o wysokiej rozdzielczości - HD) oraz kopiujemy na inne nośniki informacji cyfrowej (pamięci flash, dyski twarde komputerów itp.).

Dodawanie napisów i muzyki

 

Klip filmowy zyskuje na atrakcyjności, jeżeli zostanie dodatkowo wzbogacony o tytuł, napisy końcowe oraz tekst z informacją o wydarzeniu. Czasami warto też wmontować kilka zdjęć lub zbliżeń wybranych osób.

Ścieszka dźwiękowa surowego materiału filmowego zwiera wiele niepotrzebnych dźwięków (szum wiatru, hałas z ulicy lub krzyki innych osób). Możemy je usnąć lub wyciszyć i dodać w to miejsce lub zmiksować podkład muzyczny o linii melodycznej współgrającej z obrazem. 

Na życzenie klienta, możemy też skopiować oryginalną ścieżkę dźwiękową filmu i zapisać ją na osobnym nośniku w formacie MP3.

Obróbka cyfrowa i montaż

 

Każdy, kto choć raz nagrał film amatorską kamerą VIDEO doskonale wie, że taki surowy materiał jest wyjątkowo nudny i nie nadaje się do oglądania przez rodzinę lub przyjaciół.

Trzeba go skrócić do rozsądnego rozmiaru (najlepiej do 10, 20 lub 30 min) wyciąć wiele niepotrzebnych scen, czasami zmienić kolejność wydarzeń lub poprawić niektóre parametry obrazu (kolor, ekspozycja, ostrość itp.).

Cały proces obróbki cyfrowej i montażu jest wyjątkowo żmudny i pracochłonny, ale nie masz powodu do obaw - wszystkie ww. czynności wykonamy za ciebie w sposób profesjonalny, a przy tym szybko, dokładnie i zgodnie z twoimi sugestiami.

Efekty specjalne

 

Oprócz standardowych przejść pomiędzy poszczególnymi scenami lub fragmentami filmu, oferujemy bardzo szeroką gamę efektów specjalnych, które mogą nadać twoim wspomnieniom wyjątkowy charakter, w tym:

Sepia: film przypomina stare fotografie.

Stary film: dodanie „skaz” zapewnia materiałowi antyczny wygląd.

Rozmycie: powoduje wrażenie optyczne nieostrego obrazu.

Zmiękczenie: rozmycie obrazu wideo daje wrażenie romantycznej mgiełki.

Kryształ szlifowany: obraz wideo wygląda jakby był oglądany przez taflę nieregularnych wielokątów ułożonych w mozaikę.

I wiele, wiele innych.

Wypalanie filmów na płytach DVD i Blu Ray

 

Przechowywanie filmów nagranych kamerą VHS na taśmach magnetycznych jest niepraktyczne i grozi nieodwracalną utratą całego zbioru. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest konwersja na wersję cyfrową i zapisanie kopii na bardzo trwałych płytach DVD lub Blu Ray. 

Podobnie w przypadku kamery cyfrowej (DV) rejestrującej materiał na taśmach magnetycznych lub na dysku twardym kamery. Po pewnym czasie musisz nagrany materiał zacząć archiwizować i to najlepiej w formacie umożliwiającym oglądanie go bez użycia kamery. Do filmów zarejestrowanych w rozdzielczości HD zalecane są płyty Blu Ray, które są nieco droższe niż standardowe DVD, ale mają pojemność ok. 25 Gb.

V I D E O

Kopiowanie filmów na pamięci flash (USB)

 

Krótkie lub wybrane fragmenty twoich filmów oraz gotowe klipy filmowe przeznaczone do publikowania w popularnych portalach internetowych (Facebook, YouTube, Vimeo) sugerujemy kopiować na pamięci flash (USB) lub na przenośnie dyski twarde.

Możemy też zgrać wszelkiego rodzaju pliki zapisane na twoich pamięciach flash i dyskach twardych komputerów oraz  posegregować je tematycznie na filmy, fotografie, pliki tekstowe itp, a następnie zarchiwizować na płytach DVD lub Blu Ray.

Strony www - Video - Foto - Grafika komputerowa

Copyright  2017 RysTom Studio - biuro@rystom.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone

V I D E O

F O T O

Grafika komputerowa

Strony internetowe