Obróbka cyfrowa fotografii

 

Każdy z nas ma mnóstwo fotografii zrobionych aparatem cyfrowym lub smartfonem podczas wakacji, spotkań towarzyskich i uroczystości rodzinnych. Czasami wymagają one odpowiedniego wykadrowania lub pomniejszenia (szczególnie w przypadku publikacji na forach społecznościowych) oraz korekty kolorów, kontrastu, jasności itp. Trudno też taką masę fotografii trzymać ciągle w pamięci apartu lub na dysku twardym komputera, lepiej zabezpieczyć je na innych trwałych nośnikach.

Nie masz czasu na taką zabawę? Nie martw się - wszystkie twoje zdjęcia obrobimy cyfrowo, posegregujemy tematycznie, a następnie zapiszemy na płycie DVD lub Blu Ray tak, abyś mógł je przeglądać na domowym odtwarzaczu DVD lub komputerze.

Tworzymy filmy (tzw. slideshow) z dostarczonych fotografii, które wykonano aparatami cyfrowymi, a następnie konwertujemy je do wybranego formatu cyfrowego (DVD, MPEG-4, Adobe Flash, DivX itd), który umożliwia ich archiwizację oraz swobodne oglądanie na domowych odtwarzaczach DVD lub nowoczesnych telewizorach, smartfonach i komputerach. Każdy film może być wzbogacony o napisy tytułowe, teksty informacyjne oraz podkład muzyczny korespondujący z obrazem.

 

Proponujemy ponadto, profesjonalną obróbkę cyfrową (korekcja koloru, ekspozycji, rozmiaru itp.) wybranych fotografii oraz usuwanie (białego lub kolorowego) tła, a następnie konwersję pliku ze zdjęciem w formatu PNG, który umożliwia wstawienie tego rodzaju grafiki do dokumentu tekstowego, prezentacji multimedialnej oraz publikację na forach internetowych.

 

Ostateczną wersję filmu wypalamy na płytach CD, DVD lub Blu Ray (zalecane dla materiałów o wysokiej rozdzielczości - HD) oraz kopiujemy na inne nośniki informacji cyfrowej (pamięci flash, dyski twarde komputerów itp.).

Tworzenie filmów z dostarczonych fotografii

 

Masz mnóstwo zdjęć z wakacji i chciałbyś wybraną część pokazać w sposób ciekawy oraz absorbujący uwagę lub opublikować je na forach społecznościowych, ale nie wiesz jak to zrobić. Proponujemy ci wykonanie z tych fotografii dowcipnego, kilkunastominutowego filmu (tzw. Sladeshow), który łatwo przekopiować na DVD lub pamięci flash oraz umieścić w internecie.

Film można wzbogacić o motyw graficzny (np. obrączki ślubne, tort urodzinowy itp.) ścieżkę dźwiękową, napisy na obrazach, efektowne przejścia oraz przerywniki z clipartami. Możemy też przyciąć wszystkie zdjęcia do jednego rozmiaru oraz zastosować efekty graficzne poprawiające jakość obrazu.

Usuwanie tła i konwersja do PNG

 

Bywają sytuacje, że dysponujesz fotografią jakiegoś przedmiotu lub obiektu, którą chciałbyś umieścić w dokumencie tekstowym (np. logo firmy), prezentacji multimedialnej lub na stronie w internecie, ale białe (lub innego koloru) tło psuje cały efekt graficzny.

Pomożemy ci i w tym przypadku. Szybko i profesjonalnie usuniemy niepotrzebne tło oraz przekonwertujemy fotografię do formatu PNG, który umożliwia ukrycie niepotrzebnego tła. Możemy też wykonać fotomontaż lub tzw. kolaż, komponując w jednej fotografii kilka wybranych fragmentów wykadrowanych z innych zdjęć.

Dodawanie napisów i muzyki

 

Każdy film lub sladeshow wykonany z dostarczonych zdjęć możemy dodatkowo wzbogacić napisami lub blokami informacji, które przybliżą odbiorcy oglądane fotografie.

Stosujemy szeroki wachlarz trzcionek, kolorystyki oraz efektów specjalnych do ekspozycji dowolnego tekstu.

Jeszcze większe wrażenie robi odpowiedni podkład muzyczny, który przypomni ci atmosferę ze spotkania rodzinnego lub z wakacji np. w Grecji. Możemy też nagrać twój komentarz do oglądanych scen i zmiksować go z wyciszonym podkładem muzycznym.

Bywają czasami sytuacje, że zamiast opisywać plik z fotografią chciałbyś umieścić tytuł lub napis bezpośrednio na obrazie wybranej, pojedynczej fotografii. Nawiąż kontakt, na pewno ci pomożemy.

Wypalanie filmów i fotografii na płytach CD, DVD i Blu Ray

 

Przechowywanie filmów lub tysięcy fotografii na dyskach twardych komputerów lub w pamięci aparatów fotograficznych jest niepraktyczne i grozi nieodwracalną utratą całego zbioru. Czasami przez przypadkową pomyłkę, atak hakerski lub w wyniku awarii sprzętu. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zapisanie kopii na bardzo trwałych płytach CD, DVD lub Blu Ray. 

Odpowiednio zarchiwizowane i dobrze opisane pliki z fotografiami, można później przeglądać na domowych odtwarzaczach DVD lub komputerach wyposażonych w czytnik DVD. Do filmów lub zbiorów fotografii zarejestrowanych w rozdzielczości HD zalecane są płyty Blu Ray, które są nieco droższe niż standardowe DVD, ale mają pojemność ok. 25 Gb.

F O T O

Kopiowanie filmów i fotografii na pamięci flash (USB)

 

Gotowe klipy filmowe lub odpowiednio przygotowane i obrobione fotografie, które są przeznaczone do publikowania w popularnych portalach internetowych (Facebook, YouTube, Vimeo) sugerujemy kopiować na pamięci flash (USB) lub na przenośnie dyski twarde.

Możemy też zgrać na jeden nośnik wszelkiego rodzaju pliki z klipami lub fotografiami, które są zapisane na twoich licznych pamięciach flash i dyskach twardych komputerów oraz  posegregować je tematycznie na filmy, fotografie, pliki tekstowe itp.

Strony www - Video - Foto - Grafika komputerowa

V I D E O

F O T O

Grafika komputerowa

Copyright  2017 RysTom Studio - biuro@rystom.pl   Wszelkie prawa zastrzeżone

Strony internetowe